עורך דין גירושין ברמת גן

העברה ללא תמורה והליכי פשיטת רגל

העברת נכסים ופשיטת רגל

העברה ללא תמורה משמעותה העברת והענקת הזכות על הנכס לקרוב משפחה ללא תמורה מצדו על כך. העברת נכס במתנה נעשית תכופות במקרים של פשיטת רגל במטרה להימנע מכללי הכינוס החלים על הנכס, כאשר לאחר סיום הליך פשיטת הרגל והקבלת ההפטר מוחזר, במרבית המקרים, הנכס לידיו של הבעלים המקורי.

העברה ללא תמורהבית המשפט מכנה מצב זה הברחת נכסים ובכדי למנוע אותו נחקקו חוקים המחייבים את החייב בהליך פשיטת רגל בהתנהגות מסוימת ונוקט בענישה פלילית במקרים של הפרה.

מורכבותם של מקרים מסוימים מחייבת יד מכוונת של עורך דין מקרקעין מוסמך הבקיא בתחום ומכיר אותו על בוריו. משרד עורך דין דויד לייזר ושות' עוסק בדיני מקרקעין ופשיטות רגל ומנהל תיקים רבים בנושא בכלל הערכאות המשפטיות לרבות בג"צים.

 

מורכבות הדיון של העברה ללא תמורה והליכי פשיטת רגל

דוגמא למצב של העברה ללא תמורה ועת הליכי גירושין הוא מצב בו האישה בוחרת לבצע העברה ללא תמורה של הנכס לחזקתו של בנה. במקרה זה עשוי בית המשפט לטעון כי מדובר בהברחת נכס ולטעון כי היות והנכס נרכש במהלך הנישואין של הזוג, מכוח חזקת השיתוף מחצית מן הזכויות בדירה שייכות לבעלה (החייב) – על כן, איננה זכאית האישה להעניק לבנה יותר ממה ששייך לה. לעומת זאת, במידה והנכס נרכש על ידי האישה בטרם קשרו בני הזוג את ברית הנישואין הרי שמדובר ברכוש נפרד ומובהק של האישה בלבד, ולפיכך רשאית היא לעשות בו כרצונה.

זו היא דוגמא בודדת, ולמעשה, מדובר רק בקצה הקרחון בתחום הנדון, וקיימות דקויות רבות נוספות בדיני מקרקעין והליכי פשיטת רגל. היכרותו המעמיקה והניסיון העשיר בניהול תיקים בנושאיי העברה ללא תמורה והליכי פשיטת רגל מאפשרים לעורך דין דויד לייזר להוביל בהצלחה את לקוחותיו לאורך ההליכים המשפטיים ולהעניק להם את התמיכה והסיוע לאורך כל הדרך.

בנוסף, מצטיין משרד עורך דין לייזר ושות' בדיני משפחה, גירושין, מזונות, צוואות וירושות ומעניק ללקוחותיו יחס מסור ומשפחתי לצד סל שירותים מקיף וליווי משפטי מלא.

לתיאום ייעוץ משפטי עם עו"ד דויד לייזר התקשרו: 03-6134430 | 054-4657432 או צור קשר