עלות עורך דין גירושין

עלות עורך דין גירושין

כמה עולה עורך דין גירושין

ההחלטה על פירוק התא המשפחתי היא אחת הקשות והמשמעותיות ביותר בחייו של אדם, אם לא המהותית שבהן, והיא משפיעה על כל סביבתו, המשפחה המורחבת וכמובן גם ילדיו. יתר על כן, זוהי החלטה בעלת השלכות כלכליות בלתי מבוטלות הניכרות בעיקר בדמי המזונות לילדים (ולאישה כל עוד לא ניתן הגט), ובחלוקת הרכוש. למעשה, הפן הכלכלי מהווה סוגיה מרכזית ביותר בהליכי הגירושין, ומטבע הדברים עולה גם השאלה לגבי עלות עורך דין גירושין. בשורות הבאות נביא מספר הבהרות ודגשים בנושא.

למידע נוסף לחצו כאן

טיפול מלא – הוצאה לא קטנה

אם גם אתם רוצים לדעת כמה עולה עורך דין גירושין כדאי שתדעו שטיפול מלא בסידור הגט ובתביעות הגירושין העיקריות, אינו זול. תיקי גירושין המתנהלים בבית המשפט או בבית הדין הרבני דורשים מעורך הדין עבודה רבה לצורך איסוף החומרים ולימוד שלהם, הכנת האסטרטגיה המתאימה, התכוננות לקראת הדיונים, ייצוג שלכם במהלך ועוד. לפיכך, אם מדובר בליווי שלם הכולל את דמי המזונות, המשמורת, הרכוש, סידור הגט ועניינים נלווים לתביעות מרכזיות אלו, ההצעה תעמוד על עשרות אלפי שקלים.

אם תבחנו את הנושא מול כמה משרדים תראו שיש לעורך דין גירושין מחיר שונה, גם אם הטיפול הוא באותן הסוגיות בדיוק. זאת מכיוון שאין בתחום זה מחירון אחיד ומחייב ולפיכך יכול כל משרד לגבות את התעריף שלו בהתאם לשיקוליו הכלכליים, מחיר שעת העבודה של עורכי הדין שלו, וכדומה. המחיר ישתנה למשל בין משרדים הפועלים באזור המרכז ובפריפריה, ובין משרדים בעלי מוניטין ופרסום רב לבין משרדים פחות ידועים בקרב הציבור. למעשה, לעיתים הפערים במחירים יכולים בעצמם לעמוד על עשרות אלפי שקלים, וכאן נכנסים לתמונה שיקול הדעת ומסגרת התקציב שלכם.

בחירת עורך דין מהזווית של המחיר

מטבע הדברים, תרצו לקבל את השירות הטוב ביותר. אכן, לליווי והייצוג שתקבלו מעורך הדין יכולה להיות השפעה מכרעת – הן על הדרך והן על התוצאות. למשל, עורך דין רציני ומיומן יוכל להביא להישגים משמעותיים יותר מבחינת היקף הרכוש שתקבלו ו/או מבחינת דמי המזונות שישלם הגבר ויקבלו הילדים והאישה. לתוצאות הללו יהיו השלכות שיכולות להגיע בקלות למאות אלפי שקלים בטווח הקצר והארוך, ולכן ברור שכדאי לקבל ליווי משפטי מצוין. בנוסף, מיומנותו של עורך הדין תשפיע על "הדרך", כלומר על האופן שבו יתנהל התיק עם אפשרות לחסוך הרבה מאוד טרדות, כאבי לב והוצאות יקרות. למשל, עורך דין היודע כיצד להביא את הצדדים להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט יכול לחסוך לכם ממון נכבד.

מצד שני, אין הדבר אומר שיש לשכור את שירותיו של עורך הדין היקר ביותר בשוק. כאמור, לעיתים המחיר מתבסס על מוניטין ואין הכרח שתקבלו ליווי וייצוג פחות טוב ממשרד שפחות משקיע בשיווק ופרסום. יתר על כן, לעיתים הסכומים הנדרשים ממשרדים גדולים ומוכרים כה גדולים, עד שההצדקה הכלכלית כבר אינה קיימת, וממילא לא כל אחד יכול להרשות לעצמו את ההוצאה. מצד שני, מחיר נמוך במיוחד עלול להעיד על ניסיון מועט בתחום הגירושין והליווי יהיה בהתאם. לכן, כמו בתחומים רבים אחרים כדאי למצוא את האיזון הנכון בין מקצוענות, איכות ומחיר, בהתאם לסכום העומד לרשותכם.

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה עם עורכי דין גירושין של משרדנו, פנו אלינו בטלפון 03-6134430.