ידועים בציבור

עזבון

מהו עזבון?

לאחר פטירתו של האדם רכושו מכונה – "עזבון" שמותיר אחריו הנפטר כולל בתוכו את סך כלל הנכסים אשר היו ברשותו בעת הפטירה: נכסי נדל"ן, כספים בחשבון הבנקאי, כלי רכב וכו'.

כיצד מתחלקים נכסי עזבון?

במידה והותיר המנוח צוואה מתחלקים נכסי עזבון בהתאם לרצונו של הנפטר במסגרת כתב הצוואה. במצב של היעדר צוואה מתחלק העזבון בין יורשיו של המנוח בכפוף לצו ירושה בעל תוקף משפטי.

 הגורם הממונה על חלוקת העזבון בין יורשי הנפטר נעשית פעמים רבות על ידי מנהל עזבון. לעתים קרובות מוגדר בצוואה על ידי המנוח ובית המשפט נוטה למנות את האדם הרשום בצוואה. במקרים בהם לא מוזכר מנהל עזבון בצוואה, ממנה בית המשפט מנהל עיזבון חיצוני ופוסק לו שכר עבור כלל הפעולות הנכללות במסגרת תפקידו.

תפקיד של מנהל עזבון

במידה והמנוח הותיר אחריו חובות, היה בתהליך של פשיטת רגל או שטרם השלים תהליכים דוגמת מכירת נכס, עוברת החובה להשלמת ההליכים ליורשיו, כך שרק בסיום יוכלו לבצע את חלוקת העזבון הנותר ביניהם.

תפקיד של מנהל העזבון הינו לכנס את הנכסים של המנוח, לנהל את העזבון ולדאוג לתשלום חובותיו של הנפטר, לשמור על כספים, לבצע פעולות בהתאם להוראותיו של בית משפט ובסיכומו של דבר, ביצוע חלוקת יתרת העזבון בין היורשים.

מזונות מעזבון

במידה והיה המנוח משלם מזונות לילדיו או לבני משפחה נוספים שהיו תלויים בו, זכאים אותם בני המשפחה לחלק מתוך עיזבון המנוח. היות וזכותם של בני משפחה אלו לכספי מזונות מנכסי העזבון איננה מועברת בצורה אוטומטית, עליהם לפנות לבית משפט בבקשה להקצות את המגיע להם מתוך עזבונו של הנפטר.

עזבון

משרד עורכי דין דויד לייזר ושות' בעל ניסיון רב בדיני צוואות וירושות ובעל ניסיון בנושאי עזבונות. נושאים אלו תחומים רגישים מאוד שמחייבים טיפול עדין ודיסקרטי במטרה למנוע סכסוכים ומחלוקות בין יורשים. עורך דין מיומן ואחראי הכרחי במקרים אלו – הנכם מוזמנים לפנות לעורך דין דויד לייזר ולקבל את הייעוץ והלווי המשפטי הטוב ביותר. לפרטים נוספים מוזמנים לחייג  – 03-6134430 | 054-4657432