עורכי דין גירושין חלוקת רכוש

עורכי דין גירושין חלוקת רכוש

אין ספק כי חלוקת הרכוש מהווה סלע מחלוקת מרכזי בין בני זוג שהחליטו להתגרש, וככל שהממון והנכסים רבים יותר כן קשה החלוקה. לכן, מבחינת עורכי דין גירושין חלוקת רכוש היא סוגיה עיקרית שיש לטפל בה בערנות ובזהירות, תוך ניסיון להגיע להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט, אך במידת הצורך עמידה נחרצת על המגיע ללקוח/ה.

מה אומר החוק בישראל

לפי החוק, כאשר בני זוג מתגרשים נחשב עקרונית הרכוש שצברו לאורך נישואיהם לרכוש משותפת. ובאשר לרכוש משותף נקבע כי צריך להחיל עליו איזון משאבים, או במילים אחרות לחלקו בצורה שווה. לעיתים הדבר מעורר תרעומת כאשר הבעל טוען, למשל, כי הביא לאורך השנים משכורת גבוהה יותר ולפיכך מגיע לו לקבל יותר. אולם החוק בא כדי לאזן את הטיעונים ולאפשר צדק, בעודו מביא בחשבון כי בשעה שהבעל עבד טיפלה האם בילדים, עסקה בעבודות הבית וברוב המקרים גם תרמה משמעותית לפרנסה.

יחד עם זאת, הגם שמדובר בעיקרון פשוט החלוקה אינה בהכרח פשוטה. כך למשל, לגבי הדירה יש לבצע פירוק שיתוף שמשמעו כי ניתן שצד אחד יקנה מהצד השני את חלקו, או למכור את הדירה לצד שלישי, וכאן כבר נכנסים לתמונה חוקים מדיני המקרקעין. כמו כן, במידה שיש הסכם ממון שנחתם בין השניים הוא גובר בעיקרון על חזקת השיתוף, למרות שגם הסכמי ממון שנחתמו מזמן אינם תמיד חקוקים בסלע.

בנוסף, ישנם מרכיבים שאינם פשוטים כלל וכלל לחישוב, למשל זכויות כמו הפרשות לפנסיה ולקופות גמל, אשר לגביהן יש לקחת בחשבון הערכות עתידיות הקשורות להגדלת הכנסה והתקדמות בתפקידים. או נכסים שיותר קשה לכמת אותם כמו מוניטין שצבר העסק או אחד מבני הזוג. מעבר לכך, לעיתים בית המשפט יפסוק כי החלוקה אינה צריכה להיות שוויונית, למשל אם לאחד מבני הזוג יש מוניטין בעל ערך גדול, אותו צריך לאזן לצורך הצדק והשוויון על ידי מתן יותר נכסים לבן הזוג השני. מעבר לכך, עיקרון השוויון אינו תופס לגבי מתנות וירושות, וישנן מורכבויות רבות נוספות.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

עקב המורכבות הגבוהה והחשיבות המכרעת של חלוקת הרכוש בגירושין, יש להתייעץ ולקבל ליווי מעורך דין בעל ניסיון רב ובקירות מעמיקה בתחום. לפרטים נוספים בנושאים אלו ולקביעת פגישת ייעוץ עם עורכי דין גירושין לחלוקת רכוש, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' בטלפונים 03-6134430 ו- 03-6133656.