עורך דין לענייני גירושין

דברים שכדאי לדעת על עורך דין גירושין

עורך דין גירושין הוא הדמות שתלווה אתכם לאורך התקופה הקרובה, שהיא בדרך כלל מאתגרת ולא פשוטה מבחינה רגשית. אכן, בעוד שמטרה עיקרית של גירושין היא לפתוח דף חדש בחיים, השינויים הם משמעותיים ולא פעם מעוררים חשש ודאגה, ולכך מתלווים לרוב רגשות קשים של כעס, אכזבה וטרוניות כלפי בן הזוג. בהליכים ובצעדים העומדים בפניכם של גירושין, עורך דין צריך להוות עוגן ולתת מידע חשוב, ביטחון ולהגן על זכויותיכם. בשורות הבאות נסביר בקצרה על פועלו, תפקידו ומטרותיו של עורך דין לגירושין.

מיהו עורך דין לגירושין

עורך דין לענייני גירושין הוא מי שסיים את לימודי המשפטים, ביצע את ההתמחות ועבר את בחינות הלשכה, ולאחר מכן בחר לעסוק ספציפית בדיני המשפחה. ענף דיני המשפחה הינו נרחב מאוד ועוסק בין היתר בירושות וצוואות, אלימות במשפחה, מעמד אישי, הסכמי ממון וחיים משותפים ועוד, כאשר גירושין הינם מהתחומים היותר נפוצים בהם מטפל עורך דין כזה.

יחד עם זאת, אין הגדרה אחת וחד משמעית בחוק או בתקנות האומרת מהו עו"ד גירושים. המשמעות היא, למעשה, שכל עורך דין עשוי לעסוק בתחום זה ולהצהיר על עצמו בתור עו"ד לענייני גירושין. לכן, חשוב מאוד לבדוק כי בעל המקצוע שאליו אתם פונים באמת מחזיק בניסיון נרחב בתחום הגירושין, מה שישתקף למשל בכמות הלקוחות שליווה בעבר, בניסיונו בייצוג מול בית הדין הרבני או בית המשפט לדיני משפחה, ובתיקים בהם הביא הצלחות יפות ללקוחותיו.

במה מסייע לכם עורך הדין?

קודם כל, עוד גירושין יכול לטפל עבורכם בכל קשת הצעדים, ההליכים והצרכים של נושא הגירושין. כך למשל, הוא יכול לסייע בביצוע תהליך גישור המוביל לעריכת הסכם גירושין, שלאחר מכן יאושר על ידי בית המשפט או בית הדין ויקבל תוקף חוקי ומחייב. כמו כן, במידת הצורך יוכל להגיש עבורכם תביעת מזונות או אחרת ולייצג אתכם בפני הערכאה שאליה הוגשה התביעה. בנוסף לכך, עוד לענייני גירושין מספק ייעוץ והכוונה בכל הקשור להסדרי השהות, אחריות הורית משותפת, חלוקת רכוש הוגנת וכיוצא בזאת.

יתרה מכך, עורכי דין גירושין מלווים אתכם כבר למן השלב הראשון ובונים עבורכם את האסטרטגיה הטובה ביותר. בהתאם למקרה ולנפשות הפועלות, האסטרטגיה עשויה להיות יותר תקיפה ולכוון להשגת ומיצוי כמה שיותר מהזכויות והאינטרסים שלכם, גם אם הדבר בא על חשבון בן הזוג לשעבר. מאידך, עורכי דין לגירושים עשויים לבנות אסטרטגיה השואפת לראות את טובת כל המעורבים, גם אם צריך לוותר פה ושם, על מנת לבנות עבור כולם מצע טוב יותר להמשך החיים ולשיתוף פעולה בנקודות ההכרחיות.

מדוע כדאי לפנות אל עורך דין גירושין?

למעשה, הפנייה אל עו ד לענייני גירושין היא בגדר חובה. הניסיון לעמוד לבד מול הערכאות המשפטיות והדתיות, המידע המשפטי הרב והמורכב, ההחלטות שצריך לקבל, הבנת המשמעויות, מורכבויות כלכליות ואישיות – כל אלו מצויים מעבר ליכולתו של אדם מהשורה. לעומת זאת, עו"ד בענייני גירושין מספק לכם מספק יתרונות חשובים.

ראשית, עורך דין לגירושים חוסך ללקוחותיו הרבה אנרגיות מיותרות וזמן. אכן, מי שינסה לפעול בכוחות עצמו וללא סיוע מקצועי ימצא את עצמו אובד עצות וחסר אונים וכיוון פעמים רבות, בלי הבנה אילו צעדים יש לנקוט כעת ומה ניתן להשיג בעזרתם. הדבר עלול להוביל כמובן לטעויות שיעלו ביוקר מבחינת התייחסות בית המשפט או בית הדין אליכם, ואם לא תנקטו כל צעד – הרי שתהיו תקועים זמן רב במצבי חשש ודאגה, ללא קידום של פיתרון.

בנוסף, עם עורך דין גירושין רמת ההבנה של הזכויות שלכם, של האסטרטגיה, הצעדים, הזמנים וכן הלאה – היא הרבה יותר גבוהה. עם עורך הדין אתם מקבלים שקט נפשי וביטחון רב יותר, מגיבים בצורה נכונה ושקולה במישור המשפטי לצעדים שנוקט הצד השני, ויודעים שיש מי שמטפל בזכויות ובאינטרסים שלכם.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין לגירושין, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' בטלפונים 03-6134430 ו- 03-6133656.

Scroll to Top