עורך דין גירושין לגבר

אם אתה וזוגתך החלטתם לפרק את החבילה, או אם אחד הצדדים החליט על כך למורת רוחו של האחר, חשוב שתדע שבשנים האחרונות חלים שינויים משמעותיים בתחום הגירושין, ובפרט בכל הקשור אל יחס השופטים לענייני מגדר. במשרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' תמצא עורך דין גירושין לגבר שילווה אותך לכל אורך הדרך, יעמוד על זכויותיך ויאפשר לפתוח דף חדש בחיים בתנאים הטובים ביותר.

סוגיות שבין גברים ונשים

אין ספק כי הליך גירושין פותח מרחב גדול של הבדלים מבחינת ההתייחסות בין גברים לנשים, וחשוב שתכיר לפחות חלק מהבדלים אלו.

  • מזונות אישה – כל עוד לא התגרשתם אתה מחויב לזון את אשתך, מה שאומר מזונות אישה במידה והיא תתבע אותם. לעומת זאת, היא אינה חייבת לזון אותך. ואולם ישנם מקרים רבים בהם לא משלמים מזונות אישה, למשל אם אשתך עובדת דמי המזונות יכולים להתקזז או להתבטל, ובית דין רבני עשוי לקבוע כי מזונות האישה מבוטלים אם עזבה על דעת עצמה את הבית או לא קיימה איתך יחסי אישות. ישנן נסיבות נוספות אשר עורך דין גירושין לגבר יוכל להסביר לך ולעזור בהצגתן בפני בית הדין.
  • מזונות ילדים – עד לפני מספר שנים ההבדלים בין הנטל שנשאו בו גברים לעומת נשים בכל הקשור למזונות ילדים היה תהומי. אכן, לא חסרים מקרים מצערים של  גברים שמצאו את עצמם חסרי אונים, יורדים דרסטית במצבם הכלכלית ומתקשים מאוד לעמוד בתשלומים השוטפים של החיים. יחד עם זאת, בתחום הזה נושבות בשנים האחרונות רוחות אחרות, בעיקר בכל הקשור למשמורת משותפת כאשר הנטייה במקרים אלו היא להפחית ולאזן את הנטל הכלכלי. יחד עם זאת, עדיין אין פסיקה חד משמעית בנושא הפחתת המזונות במשמורת משותפת, ובכל מקרה – הנושא הכלכלי אינו צריך להיות סיבה לבחירה זו. זכור שהחלטה על אחריות הורית משותפת משמעה גם השקעת הרבה יותר זמן מצידך בילדים, על כל המשתמע מכך גם מהפן הכלכלי.
  • זמני שהות – המונח "זמני שהות" או "הסדרי שהות" מחליף את מונח המשמורת הישן. אכן, עקב שינויים תרבותיים של השנים האחרונות, ובעיקר העובדה שגברים נוטלים חלק הרבה יותר משמעותי בגידול הילדים, בתי המשפט ובתי הדין נוטים להעדיף אחריות הורית משותפת על פני מתן המשמורת לאחד הצדדים (כמעט תמיד האם). הדבר מצטרף אל מחקרים רבים ואל וועדות שקבעו שטובתם של הילדים היא שיהיו להם שני הורים במעמד שווה, בלי בית מרכזי ובית משני, אלא שני בתים אמיתיים. וכמובן, הדבר תורם מאוד לשימור והמשך פיתוח הקשרים הטובים עם ילדיך. המשמעות היא שהילדים ישהו יותר זמן אצלך בבית מאשר בחלוקת זמני שהות סטנדרטיים, אם כי אין זו חובה בכלל שהזמנים יהיו לגמרי זהים בבתים שלך ושל בת הזוג לשעבר.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין גירושין לגבר, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' בטלפונים 03-6134430 ו- 03-6133656.

 

Scroll to Top