עורך דין פשיטת רגל – חתימת ערבות

חתימת ערבות

ייעוץ והכוונה של עורך דין פשיטת רגל נדרשים בהזדמנויות שונות בחיינו. במקרים בהם ביצעתם חתימת ערבות לחבר או בן משפחה אתם עלולים להפוך לבעלי חוב שננקטים נגדם תהליכים בהוצאה לפועל.

חתימת ערבות, עורך דין דויד לייזר

 

חתימת ערבות

רבים מאיתנו חתמו ערבות או קיבלו ערבות מקרובים עבור מתן הלוואה, רכישת דירה, קניית רכב ועוד. אך לא תמיד אנחנו מבינים את המשמעות של חתימת ערבות על מסמכי הלוואה ועד כמה זוהי אחריות כבדת משקל. האדם אשר מבצע חתימת ערבות עלול להפוך לחייב בעצמו ולמצוא את עצמו ללא הגנה ועם חובות גדולים.

מתי יוגדר הערב "ערב מוגן”?

ערב מוגן הוא ערב יחיד אשר ביצע חתימת ערבות של כחצי מליון ש"ח לרכישת דירה או כשישים אלף שקלים עבור הלוואה כספית. במקרה כזה לא יפנו אל הערב בדרישה להחזרת חובות עד שמוצו כל ההליכים נגד החייב העיקרי לרבות עיקול משכורת, עיקול רכב, חשבון בנק וכו'. בהנחה שהחייב יעמוד בתשלום חובותיו באופן רגיל אז הערב יהיה משוחרר מחובתו. אך אם התבצע הליך פשיטת רגל ואיחוד תיקים בסכומים נמוכים יאלץ הערב לשאת בתשלום חובות בחלק יחסי.

עורך דין פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל כחלק מתפקידו עוסק בייצוג חייבים מול רשויות המס, הגשת בקשה למתן הפטר, איחוד תיקים, הסדרי נושים ועוד. אם נתקלתם בבעיה בתחום פשיטות רגל, אם אתם בעלי חוב ונפתחו נגדכם תהליכי הוצאה לפועל חשוב שתקבלו ייעוץ וייצוג של עורך דין פשיטת רגל מקצועי ואמין שיסייע לכם להתמודד עם הקושי החוקי והכלכלי הכרוך בכך.