הסכם גירושין עם ילדים

הסכם גירושין עם ילדים

הסכם גירושין: ילדים ושאר הפרטים

כאשר בני זוג מחליטים להתגרש עומדות בפניהם שתי דרכים עיקריות היוצאות מתוך צומת אחת. הדרך הראשונה היא לפנות בתביעה לבית המשפט או לבית הדין הרבני, אז יחלו למעשה הליכי יישוב סכסוך ולאחריהם ניתן יהיה להגיש את התביעה. הדרך השנייה היא לפנות אל עורך דין לביצוע תהליך גישור אשר מטרתו היא להביא להסכמות מחוץ לערכאות השיפוטיות. בשורות הבאות נביא מידע חשוב על הסכם גירושין עם ילדים.

מה כולל הסכם גירושין עם ילדים

בכל הסכם גירושין, ילדים מהווים כמובן את הסוגיה המרכזית. כל הורה רוצה בטובתם ולשמר את קשריו הטובים עימו. לפיכך, בהליך הגישור הנפרש על פני מספר פגישות עם עורך הדין מדברים על כל הקשור בילדים. קודם כל מדברים על זמני השהות של הילדים בביתו של כל אחד מההורים, כאשר בדרך כלל הבחירה בימינו תהיה לאחריות הורית משותפת ולא לקביעת משמורת של אחד הצדדים. זמני השהות יכולים להיות גמישים מאוד ולשרת את צרכי כולם באופן מיטבי, לרבות ימי חול, סופי שבוע, חגים וחופשות. בנוסף, דנים בכל מה שקשור למסגרות החינוכיות של הילדים, למרחקים מקסימאליים שבהם יתגוררו ההורים זה מזה, ועוד.

היבט חשוב נוסף הוא כמובן דמי המזונות לילדים, הנקבעים בהתאם לגילם ולרמת החיים בה הורגלו. בהנחיית עורך הדין תהיה התייחסות מפורטת לנושאים כמו יכולת ההשתכרות של האב כיום והפוטנציאל לעתיד, הנכסים העומדים לרשות בני הזוג לצורך שמירה על רמת החיים, ההוצאות ההכרחיות והוצאות בלתי הכרחיות, וייקבע האופן שבו ישאו ההורים בנטל בהתאם לזמני השהות והיבטים נוספים. מלבד זאת, הסכם גירושין עם ילדים נוגע בכל סוגיה רלוונטית אחרת, כולל חלוקת הרכוש.

הסכם גירושין עדיף לילדים

למעשה, הסכם גירושין הוא הדרך הטובה יותר עבור כולם. יש להבין שעם הפנייה לבית המשפט או לבית הדין הרבני, הכוח להכריע עובר במידה רבה מידיהם של בני הזוג הנפרדים לידי השופטים והדיינים. יתר על כן, היכולת להשמיע את הרצונות, הבקשות והצרכים הרבה יותר מוגבל לעומת הליך גישור, והסיכוי להגיע להחלטות משביעות רצון לשני הצדדים הרבה יותר קטן.

אבל יותר מכך, מדובר בדרך של הידברות (גם אם לא פשוטה), המביאה בסופו של יום להסכמות המתחשבות בצורה אופטימאלית בצרכים של כולם. תהליך זה גם סולל את הדרך להמשך שיתוף הפעולה בעתיד למען הילדים ולטובתם, ושיתוף הפעולה בהחלט יידרש. ולא פחות חשוב, הסכם הגירושין חוסך הרבה מתחים, מחלוקות, צעדים משפטיים ודיונים, אשר מתישים את ההורים בעוד הילדים נמצאים בתווך. לכן, הדעה להסכמות משותפות מקלה מאוד הן על ההורים והן על הילדים, ומקטינה מאוד את הסיכון לצלקות נפשיות שישאו עימם הילדים בעתיד.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

לפרטים נוספים על הסכמי גירושין בכלל ועם ילדים בפרט, ולקביעת פגישת ייעוץ עם עורכי דין מומחים בגישור, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' בטלפונים 03-6134430 ו- 03-6133656.