גישור לפני גירושין

גישור לפני גירושין חוק הגישור החדש

עורך דין גירושין, עו"ד גירושין דויד לייזר, עורך דין משפחה דויד לייזר,גישור לפני גירושין

גישור לפני גירושין הפך להליך חובה עם כניסת חוק הגישור לתוקף ב – 17.7.2016. על פי חוק הגישור כל זוג אשר פותח הבליך גירושין יהיה חייב להשתתף בארבע פגישות גישור בכדי להתכונן להליך הגירושין ובמטרה למזער ויכוחים ואי הסכמות טרם ההגעה לדיונים בבית המשפט.

מה המטרה של פגישות הגישור לפני גירושין?

גישור לפני גירושין

מטרתן של פגישות הגישור לפני גירושין היא ליצור אוירה חיובית ופרודוקטיבית בקרב בני הזוג ולהוביל אותם להסכמות בסיסיות שיהוו קוים מנחים בהליך הגירושין. במפגשי הגישור הזוג העומד לפני גירושין עובר תהליך אשר מסייע להבנה שהחיים ימשיכו להיות משותפים במובנים מסוימים וכל כן דרך של גישור ובחירה בטובת הילדים והמשפחה כולה היא עדיפה תמיד. בכדי להבטיח שההסכמות אכן הוגנות ואפשריות מבחינה משפטית ניתן להזמין למפגש זה עורך דין גירושין אשר יבחן את ההסכמות מההיבט המשפטי.

איך ממשיכים אחרי פגישות הגישור?

פגישות הגישור נערכות על ידי צוות של עובדים סוציאליים מיחידת הסיוע של בתי המשפט. פגישות הגישור לפני גירושין אשר נקראות גם פגישות מהו"ת – מידע, היכרות ותיאום הן חובה על כל מי שפותח תיק גירושין בין אם בבית דין רבני או בבית דין אזרחי לענייני משפחה. רק לאחר ארבע פגישות יכולים בני הזוג לבחור אם הם מעוניינים לפנות להליך גישור לגירושין או שהם בוחרים לנהל הליכים משפטיים ולהתגרש באופן סופי. אם הוחלט על גירושין יתנהל התיק בערכאה בו הוא הוגש מלכתחילה.