חוק השמיטה

גירושין בבית דין אזרחי או רבני

גירושין בישראל

עורך דין גירושין, עו"ד גירושין דויד לייזר, עורך דין משפחה דויד לייזרגירושין בישראל יכולים להתנהל באחת משתי ערכאות – בית דין רבני או בית דין אזרחי לענייני משפחה. כפי שכתבנו בעבר התופעה המכונה מירוץ הסמכויות מאפשרת לאזרח בחירה בין שתי הערכאות. תמיד, הסמכות לתת גט ולערוך את טקס הגירושין תהיה בידיו של בית הדין הרבני אך שאר העניינים הכרוכים בגירושין כמו משמורת ילדים, חלוקת רכוש, הסדרי ראיה מזונות ויתר הנושאים שיש להסדיר כחלק מהסכם גירושין יהיו בטיפולו והכרעתו של בית דין אזרחי.

גירושין בבית דין אזרחי או רבני

עורך דין משפחה דויד לייזר, משמורת ילדים, גירושיןהדעה הרווחת בנוגע לבתי הדין הרבניים היא שהם נוטים לפסוק לטובת הגברים ולפיכך יקבעו סכומים נמוכים לתשלומי מזונות או יתקבלו החלטות שאינן לטובת האישה. למרות זאת המציאות שונה לגמרי, אמנם מדובר בשתי גישות שונות לחלוטין אך לא באפליה או בניצול לרעה את מעמדו של מי מהצדדים. בעוד שבית הדין הרבני פוסק על פי ההלכה ומאופיין בגישה שמרנית יותר, בית משפט לענייני משפחה הוא מתקדם יותר ומתאים לסגנון החיים המודרני.
בחירת הערכאה המשפטית לניהול תיק הגירושין תיקבע בעת פתיחת התיק ולמעשה במקום בו הוגשה בקשה לגט שם ינוהל ההליך המשפטי.

בחירת עורך דין גירושין

גירושין בבית דין אזרחי או רבניההבדלים והשוני המהותי בין הערכאות והתופעה המכונה מרוץ הסמכויות הופכים את הליכי הגירושין בישראל למסובכים.
אם בחרתם או שנבחרה עבורכם ערכאה שפחות מתאימה לכם אתם תאלצו לנהל בה את הליך הגירושין עד תומו בכל מקרה

 

עורך דין גירושין דויד לייזר עוסק בעריכת הסכמי גירושין, ניהול תיקי גירושין, בעל ניסיון בליטגציה בבית הדין האזרחי.
זקוקים לייעוץ וייצוג משפטי בהליך גירושין? פנו לעורך דין גירושין דויד לייזר 054-4657432