הליך פשיטת רגל

הגשת בקשת פשיטת רגל

עורך דין דויד לייזר מסייע לכם בהגשת בקשה לפשיטת רגל. תחילה על החייב להגיש את בקשתו לכונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) ולשלם את האגרה הנדרשת. לאחר קבלת האישור של כונס הנכסים, הבקשה מועברת לבית המשפט המחוזי לצורך פתיחת תיק פשיטת רגל. לאחר שהוגשה בקשת פשיטת רגל ממתין החייב במשך כחודש ימים עד לקבלת צו כינוס.

משמעותו של צו זה היא עיכוב שלל ההליכים כנגד החייב כך ששום ערכאה משפטית לא תוכל לנהל נגדו כל תביעה ללא אישור ביהמ"ש המוסמך. כמו כן, על ידי צו כינוס מבוטלים כלל ההגבלות שהוטלו על החייב לרבות ההגבלות על רישיון נהיגה שלו בלשכת ההוצאה לפועל, וזאת, כדי לאפשר לחייב להמשיך ולנהל אורח חיים תקין.

פשיטת רגל, עורך דין פשיטות רגל
פשיטת רגל בליווי מקצועי

קבלת צו כינוס

צו כינוס טומן בחובו גם מגבלות רבות עבור החייב. כך למשל, איסור פעילות כלכלית במסגרת חברת בע"מ, איסור יציאה מהארץ והפקדת הדרכון במשרדו של הכונס נכסים, הגבלה על שימוש בפנקס צ'קים וכרטיסי אשראי למיניהם. עם מתן צו הכינוס נדרש החייב לשלם מידי חודש בחודשו ועד למתן ההפטר את התשלום העיתי אשר גובהו נקבע על פי בחינת יכולתו הכלכלית של החייב, זאת, בנוסף לחובתו להגיש דוחות חודשיים בגין הכנסותיו והוצאותיו בחודשיים. כל המפורטים לעיל נועדו לפקח על החייב ולהבטיח כי הוא אינו יוצר חובות חדשים במסגרתו של הליך פשיטת הרגל שבו הוא מצוי.

הכרזה על פשיטת רגל 

לאחר שכונסו נכסי החייב ובתום 18 חודשים לפחות מיום מתן צו הכינוס, מתקיים דיון בבקשת החייב להכריזו כפושט רגל. בית המשפט יכול להכריז את החייב כפושט רגל בתנאי שהוא עומד ב 3 תנאים:

  • תום לב החייב בהליך פשיטת הרגל ושיתוף פעולה עם הכונס כנסים ו/או המנהל המיוחד במידה ומונה כזה.
  • עמידה בתשלומים החודשים שהושתו על החייב מבלי ליצור חוב פיגורים.
  • עמידה בהגשת דוחות חודשיים המגובים באסמכתאות לכל הוצאה והוצאה.

עורך דין פשיטת רגל דויד לייזר מסייע להתנהל בצורה נכונה לאורך תהליך פשיטת רגל ופועל במטרה להגביר את הסיכוי להכרתו של ביהמ"ש בכם כפושטי רגל.

מתן צו הפטר

צו הפטר מציין את סיומו של הליך פשיטת הרגל. צו הפטר ניתן על ידי בית המשפט כאשר השתכנע כי אין תועלת בהמשך ההליכים, או כאשר החייב מגיש בקשה או כאשר החייב מגיש בקשה להסדר נושים ומציע סכום מסוים לקופת הכונס כנסים ובית המשפט נעתר לבקשתו לאור מצבו הרפואי, הכלכלי ותם לבו בהליך. עו"ד דויד לייזר ינחה אתכם בדבר ההתנהלות הנכונה ביותר במסגרתם של תהליכי פשיטת רגל, ומסייע בהגשת בקשה למתן הפטר כך שתוכלו לקבל צו הפטר ולהשלים את התהליך בהצלחה.

לשאלות ופרטים נוספים חייגו – 054-4657432 | 03-6134430

Scroll to Top