עורך דין לדיני חוזים

עורך דין לדיני חוזים

עו"ד חוזים מיומן ובעל ניסיון רב

כאשר מדברים על עו"ד חוזים הכוונה היא למעשה לכל עורך דין המסייע ללקוחות בעריכת חוזה המעגן באופן חוקי ותקף פעולה מסוימת. כך למשל, החוזה עשוי לעסוק בהסדרת יחסים בין זוגות או בהתרת הקשר ביניהם, או עשוי לעסוק במכירת וקניית מקרקעין או בהשכרתו, וכן הוא עשוי לעסוק ביחסים מסחריים בין שותפים, ביחסי עבודה וכן הלאה. בכל מקרה, ישנה חשיבות רבה להסתייעות בשירותיו של עורך דין לענייני חוזים על מנת לתת מענה מדויק, מפורט ונכון, הצופה מראש בעיות ומכשולים ונותן להם פתרון.

באילו חוזים מטפל עורך הדין?

כאמור, עו"ד לענייני חוזים עשוי לטפל בשורה ארוכה של הסכמים, ובשורות הבאות נביא כמה דוגמאות. הראשונה היא של עורך דין המתמחה בדיני משפחה, ועשוי ללוות בין היתר זוגות נשואים או שטרם נישאו החותמים על הסכם ממון. מדובר בהסכם המסדיר את חלוקת הרכוש המשותף של השניים במקרה של סיום הקשר, דבר המקנה וודאות וביטחון לגבי העתיד הכלכלי ומאפשר לנהל את היחסים על מי מנוחות מבחינה זו. כמו כן, עורך הדין עשוי לעסוק בעריכת הסכמי גירושין הנותנים מענה לסוגיות המרכזיות, כגון משמרות, הסדרי שהות, חלוקת הרכוש ודמי המזונות, וזאת לצד היבטים נלווים נוספים.

לעומת זאת, עורך דין לדיני חוזים המתמחה במקרקעין עשוי לערוך למשל הסכמי מכר לדירות. מדובר בהסכמים המפרטים לגבי הנכס הנמכר עצמו, לגבי התחייבויות וזכויות של הקונים והמוכרים, לגבי סכום העסקה, תזמון העברת הכספים, תנאים לקיום/ביטול החוזה, הצהרות של הצדדים, ועוד. עורך הדין גם עשוי לערוך הסכם בין משכירי דירה לבין שוכרים, המתווה את הסכום, מועדי התשלום, הביטחונות, מחויבות המשכיר והשוכר, הוצאות ותשלומים וכן הלאה. וכאמור, בכל תחום משפטי ישנם הסכמים רבים, החל מהסכמי עבודה פרטיים וקיבוציים בתחום דיני העבודה, ועד להסכמי מייסדים, הסכמי סודיות, הסכמי שותפים וכדומה בתחום המשפט המסחרי.

חשיבות הסיוע של עורך דין בענייני חוזים

שירותיו של עו"ד חוזים כרוכים כמובן בעלות מסוימת, וכדרך העולם יש הסבורים שעדיף לחסוך ולוותר על השירות. המציאות והניסיון מוכיחים כי מדובר בטעות שעלולה לעלות ביוקר ושקשה מאוד יהיה לתקנה לאחר מכן. יש להבין כי עריכת חוזה באופן מקצועי היא מלאכה קפדנית המצריכה בקיאות גדולה בכלל החוקים, התקנות והפסיקות שיכולות להיות בעלות משמעות, כך שהחוזה יעמוד במידת הצורך בבחינת בית המשפט והיה בעל תוקף חזה שקשה עד בלתי אפשרי לערער עליו.

וכמובן, החוזה חייב להתייחס אל המקרה הספציפי, כך שאין זה מספיק למשל להוריד הסכם שותפים או הסכם ממון "סטנדרטי" מהרשת ולנסות למלאו. נהפוך הוא, עורך דין לענייני חוזים צולל אל עובי הקורה ואל פרטי הפרטים, על מנת שיידע לתת מענה מדויק לכל סיטואציה שעשויה להתרחש בעתיד, וגם לצרכים, הרצונות והשאיפות של שני הצדדים. יתר על כן, עו"ד לענייני חוזים דואג לכך שהאינטרסים של מרשו יישמרו ויובטחו, וזאת על ידי העמדת התניות, הצהרות והתחייבויות מטעם הצד השני. בתוך כך ניתן ללקוח ייעוץ המאפשר לשפר עמדות ולהוציא את המיטב מהמהלך, בין אם מדובר בעסקה כספית, התנהלות עסקית או בחיק המשפחה.

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה עם עורך דין לדיני חוזים פנו אל משרדנו דרך האתר או בטלפון 03-6134430.