עורך דין גירושין, עריכת הסכם גירושין

משמורת ילדים

מהי משמורת ילדים

עורך דין משפחה דויד לייזר, משמורת ילדים,

משמורת ילדים היא סוגיה אחת מתוך סוגיות רבות בתחום גירושין והיא מתייחסת לחזקה החוקית על הילדים, ממנה נגזרים תשלומי מזונות והסדרי ראיה. כאשר לבני זוג המתגרשים ישנם ילדים שהם קטינים החוק נדרש להסדיר את מעמדם החוקי והכלכלי כחלק מהסכם גירושין. הדיונים בנושא משמורות ילדים הם רגישים ודורשים התנהלות זהירה ואחראית מצידם של כל הנוגעים בדבר.

הכרעה משפטית בנושא משמורת

דיני משפחה, משמורת, גירושיןכאשר אין הסכמה בין ההורים ולמעשה כל אחד מהם דורש משמורת על הילדים המשותפים נדרש בית הדין להכריע בסוגיה.
שני הצדדים באמצעות עורכי הדין שלהם טוענים בפני בית המשפט, במקרים מסוימים גם גורמי רווחה או גורמים מקצועיים נותנים חוות דעת מקצועית ולעתים נלקחים בחשבון גם רצון הילד והעדפתו האישית. דיונים בנושא משמורת ילדים אשר הופכים למחלוקת חריפה גוררים אתם התנהלות ממושכת בערכאות משפטיות, מריבות ואי נעימויות בלשון המעטה. כאשר עולות טענת המתייחסות לחוסר מסוגלות הורית של אחד מהצדדים מתבצעת בדיקת מסוגלות הורית על ידי פסיכולוג, פסיכיאטר או עובד סוציאלי שיבחנו גם את ההורים וגם את הילדים ויגישו בתום התהליך המלצה לבית המשפט.

משמורת ילדים משותפת

ישנם כמובן אפשרויות טובות יותר לקבל החלטות בתחום משמורת ילדים.
למשל, במקרים בהם יש הסכמה בין ההורים לגבי משמורת ילדים ניתן להסדיר את הנושא כחלק מהסכם גירושין שנערך באמצעות עורך דין גירושין ובמידה ואין בעיות מיוחדות הכרוכות בכך יאושר ההסכם על ידי בית הדין. מקרה נוסף הוא בחירה של בני הזוג באפשרות של משמורת משותפת. במקרה כזה יאשר בית המשפט את ההסכם המייצג את רצון הצדדים לפיו הילדים חיים תחת משמורת משותפת של שני ההורים הנושאים יחד בנטל החינוך, בכלכלה ובצרכים הנפשיים והרגשיים של הילדים.

עורך דין גירושין אתכם לאורך התהליך

כאשר הדיונים על משמורת ילדים ואפטרופוסות הופכים למלחמה בין בני הזוג אנו נחשפים למקרים לא נעימים בלשון המעטה.
פעמים רבות משמשת משמורת ילדים ככלי לסחיטה של אחד הצדים בענייני רכוש משותף כגון כסף, רכבים, נדל"ן וכו,
כאשר צד אחד מציע לשני לוותר על רכוש תמורת ויתור על תביעת משמורת ילדים. לאורך כל הליך גירושין ובמיוחד בעת הדיונים על נושא משמורת ומזונות חשוב לקבל ייצוג משפטי של עורך דין גירושין מקצועי ואמין אשר שמור על האינטרסים שלכם ויערוך עבורכם הסכם גירושין הכולל הסדרי משמורת והסדרי ראיה, חלוקת רכוש, מזונות ילדים ואת כל הנושאים הנגזרים מכך על מנת שתוכלו להמשיך בחייכם לאחר הגירושין.

זקוקים למידע בנושא משמורות ילדים, תשלומי מזונות, גירושין, משמורת משותפת ועוד ? התקשרו עכשיו אל  עו"ד דויד לייזר 03-6134430

Scroll to Top