זכויות אישה גרושה

תהליך הגירושין אינו תהליך נעים ובמקרים מסוימים הוא עשוי להיות תהליך נורא ואיום. מקרי הקיצון מתרחשים כאשר הדברים מסתבכים ובני הזוג לא מצליחים לסיים את התהליך בצורה מכבדת. חשוב לדעת שלכל אחד מבני הזוג ישנם זכויות (וגם חובות) שאמורים להיקבע ולהיות מוסכמים על-ידי שני הצדדים. זכויות אישה גרושה עלולים להיפגע בצורה גדולה יותר מאלו של הגבר, ועל מנת שאישה תקבל את כל זכויותיה עליה להבין בדיוק מהן ולהתכונן היטב לתהליך הגירושין.

על מנת לוודא שאשה גרושה תקבל את כל הזכויות המגיעות לה מומלץ שתקבל ייעוץ וליווי מידי עו"ד משפחה מיומן שיוכל לעמוד על כל הזכויות המגיעות לה. עו"ד דויד לייזר הוא האדם המתאים לכך ובאמצעות הניסיון והידע הרבים שצבר יוכל להפוך את התהליך למהיר יותר ולכואב פחות.

זכויות אישה גרושה במשמורת על הילדים

לפי תקנות משפטיות שנקבעו בעבר הזכות על משמורת וגידול ילדים עד גיל 6 שמורים לאישה. זה אומר שבמרבית המקרים האישה היא שתקבל את הזכות על גידול הילדים. כמובן שיהיו מקרים מסוימים ונסיבות מיוחדות שבגינן הזכות הזו תילקח מהן ותועבר לידי האב. עו"ד דויד לייזר , עורך דין משפחה מומחה, יוכל ללוות אתכם לאורך התהליך ולוודא שתקבלי את כל הזכויות המגיעות לך כאשה גרושה.

זכויות אישה גרושה

מזונות אישה גרושה

חלק מאותן זכויות אישה גרושה גורסות כי במקרים מסוימים היא תהיה זכאית לקבל מזונות אישה  (עבורה ולא עבור הילדים!) בזמן תהליך הגירושין ועד לרגע קבלת הגט. לפי כלל מזונות אישה זכותה של האישה לשמור על רמת החיים אליה הורגלה לפני תחילת התהליך, והגבר הוא זה שצריך לספק לה את האמצעים לעשות זאת.  

זכותה של אישה גרושה לקבל מזונות עבור ילדיה

זכות נוספת שעומדת בפני אישה גרושה היא לקבל מזונות עבור הילדים אותם היא מגדלת, גם במידה ואביהם אינו נמצא בתמונה. גובה המזונות ייקבע בהתאם לצרכים שיש לכל ילד ובהתאם להכנסות האב והם יועברו אם האם מידי חודש בחודשו. סעיף מזונות ילדים נחקק מתוקף ההנחה שאישה גרושה לא צריכה לשאת לבדה בהוצאות גידול הילדים וכי זכותה לקבל סיוע בכך מהאב. האב , אגב, אינו חייב לקחת חלק פעיל בגידול הילדים וגם אם בוחר להתנתק מהם, עדיין יהיה עליו לקחת חלק בהוצאות גידולם.