הפטר לחייבים מוגבלים בהוצאה לפועל

חדש: קבלת הפטר לחייבים מוגבלים בלי הגשת בקשה לפשיטת רגל

חייבים כסף להוצאה לפועל? ידיעה משמחת בשבילכם: חוק חדש שמאפשר לקבל הפטר מחובות ללא צורך בהגשת בקשה לפשיטת רגל!

החוק החדש נכנס לתוקפו בחודש ספטמבר 2015 ויהיה בתוקף למשך 3 שנים בלבד!!!
כדאי למהר ולבדוק האם הנכם עומדים בתנאיי הסף לקבלת הפטר לחייבים מוגבלים, על מנת שתוכלו כבר בזמן הקרוב לקבל את ההפטר ולמחוק את חובותיכם מול הוצאה לפועל.

חוק השמיטה

מתן הפטר לחייבים מוגבלים בהוצאה לפועל

התיקון לחוק הוצאה לפועל נכנס לתוקפו ביום 6/9/2015 ומאפשר לחייבים רבים, המצויים שנים רבות בהוצאה לפועל, משלמים מדי חודש תשלום חודשי ולא רואים את האור בקצה המנהרה, לסיים את התהליך בקבלת הפטר לחייבים מוגבלים – ללא הגשת בקשה לפשיטת רגל.

המשמעות של קבלת הפטר לחייבים מוגבלים היא מחיקת חובות מול הוצאה לפועל.
לפיכך, לפני שמגישים בקשה לפשיטת רגל מומלץ לבדוק האם הנכם עומדים בתנאי הסף ובמידה וכן, תוכלו לקבל את הצו ההפטר בלי צורך בהתחלת תהליכי פשיטת רגל.

תנאיי סף להגשת בקשה להפטר בהוצאה לפועל

בעלי חובות שהוכרזו "חייבים מוגבלים באמצעים" בהוצאה לפועל ועומדים בתנאיי הסף שנקבעו, יוכלו להגיש בקשה להפטר:

  1. החייב הוכרז כחייב מוגבל באמצעים בארבע השנים שקדמו לכניסת התיקון לחוק לתוקף.
  2. מסת כלל חובות החייב אינה עולה על 800,000 ₪.
  3. עמידה בצו התשלומים במשך 3 שנים בטרם הגשת הבקשה.
  4. אין לחייב נכסים בעלי ערך, אותם ניתן לממש, לעקל או למכור לטובת תשלום החובות (דירה, רכב, קרנות גמל, פיצויים).
  5. לא הוגשה בקשה לפשיטת רגל, והחייב לא קיבל הפטר בהליכי פשיטת רגל ב-5 שנים האחרונות.

*יש לזכור כי גם עמידה בכל התנאים המפורטים לעיל, אינה מבטיחה העתרות לבקשת הפטר, שהרי רשם ההוצאה לפועל בוחן כל מקרה לגופו למפעיל את שיקול דעתו בנוגע לכל מקרה ומקרה.

כמו כן, חשוב לדעת כי ההפטר אכן מביא למחיקת החובות, אך לא לכל סוגי החובות: חוב מזונות, נזק בלתי קצוב, חוק משכנתא וקנס פלילי או מנהלי לא יימחקו.

בדומה לכך, לא יינתן הפטר אם מתן ההפטר יגרום לפגיעה כלכלית משמעותית בנושה (חוב מעל 400,000 ₪ כלפי נושה מסוימת יהווה פגיעה משמעותית).

חייב אשר קיבל את ההפטר המיוחל, יימחקו כל חובותיו למעט החובות שפורטו לעיל, ויראו אותו כמי שקיבל הפטר בהליכי פשיטת רגל רגילים.

הפטר לחייבים מוגבלים

הגשת בקשה להפטר – כיצד עושים זאת?

רוצים לחסוך מעצמכם את כאב הראש והסחבת שמלווים את תהליך פשיטת הרגל? פשוט פונים לעורך דין דויד לייזר ונהנים מליווי מקצועי של עו"ד מוסמך בתחום פשיטות רגל. עורך דין דויד לייזר יסייע בהגשת ההפטר להוצאה לפועל ויעזור לכם לפתוח דף חדש ולצאת לדרך כלכלית חדשה!

את התהליך מתחילים במילוי טפסים מתאימים של לשכת ההוצאה לפועל. את הטפסים מגישים ללשכה בצירוף אסמכתאות רלוונטיות (צילום ת.ז, החלטות קודמות בעניין הכרזה כמוגבל באמצעים, תלושי שכר, דפי עו"ש, שאלונים, תצהירים).

במידה והחייב עומד בתנאיי סף ראשוניים, ייפתח בהוצאה לפועל תיק הפטר ותינתן הודעה מתאימה לזוכים אשר יהיו זכאים להגיש את התנגדותם תוך 3 חודשים מיום פרסום ההודעה. לאחר חלוף המועד, יקבע דיון לצורך חקירת החייב והוכחת היעדר יכולת כלכלית. כבר במהלך הדיון או בסמוך לאחריו יהיה רשאי הרשם ליתן החלטתו בדבר ההפטר והחייב יוכל לפתוח בפרק חדש בחייו.

חשוב לזכור כי גם לאחר הגשת הבקשה למתן הפטר לחייבים מוגבלים בהוצאה לפועל, יש להמשיך ולשלם את החיוב החודשי, שכן אי תשלום כאמור מסכן הדחיית הבקשה ובהפיכת החייב לחסר תום לב.

מן הראוי לציין, כי עם פנייתם אל משרד עו"ד דויד לייזר נבחן המקרה שלכם בקפידה ומתגבשת ההחלטה: האם כדאי להגיש בקשה לקבלת הפטר לחייבים מוגבלים בהוצאה לפועל או להעדיף להתחיל בתהליך פשיטת רגל. עורך דין פשיטת רגל דויד לייזר ניחן ביכולת לבחון כל מקרה לגופו ולזהות את הדרך הנכונה ביותר עבור כל לקוח ולקוח.

לקבלת הפטר לחייבים מוגבלים בהוצאה לפועל פנו לעורך דין דויד לייזר, קבלו צו הפטר וצאו לדרך כלכלית חדשה! 03-6133656 | 054-4657432

Scroll to Top