הסכם ממון לפני נישואים

הסכם ממון הופך נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות בישראל ובעולם כולו. אם בעבר נהגו בני זוג להינשא ללא כל הסכם מקדים, הרי שכיום המצב אינו כך. כיום מבינים הזוגות שישנה חשיבות רבה ליצירת הסכם ממון לפני נישואים שכן מסמך שכזה יכול להסדיר את ענייני הרכוש בצורה נהדרת ולמנוע אי נעימויות בעתיד. רבים חוששים מחוסר הנעימות המתלווה ליצירת הסכם ממון לפני נישואים ונמנעים מכך, אך האמת היא שההימנעות עלולה להוביל לחוסר נעימות גדול הרבה יותר מאשר עריכת ההסכם. אז נכון שנהוג לחשוב כי ערבוב בין אהבה לכסף עשוי להוביל לדרדור היחסים אבל חשוב לזכור כי שני נושאים אלו בין כה מעורבבים זה בזה ולא כדאי להתעלם מכך. בשורות הבאות נסקור את היתרונות שבעריכת הסכם שכזה ואת הדרכים המקובלות ליצירתו.

הסכם ממון לפני נישואים יתרונות

התקופה שלפני הנישואים מלווה באופוריה ובאהבה גדולה וזוגות רבים מסרבים להכניס למשוואה הזו דיון על הסכמי ממון כאלה ואחרים. הסכם ממון לפני נישואים מתאים כמעט לכל הזוגות ובעיקר לכאלה שלאחד מבני הזוג יש רכוש רב יותר. להסכם זה יש יתרונות רבים כאשר הבולט שבהם הוא שהוא מסדיר בצורה ברורה את כל העניינים הכספיים. היתרון הזה הוא חשוב לאין שיעור וביכולתו לתרום לחיי נישואין טובים ובריאים בהרבה. עו"ד דויד לייזר, מומחה בתחום דיני משפחה, ישמח לעמוד לצדכם ולסייע לכם לעשות הסכם ממון בצורה הרגישה והנכונה ביותר. שנים של ניסיון בתחום וידע רב שרכש מסייעים לו להפוך את התהליך לחיוני ולכזה שאינו פוגע בקשר בין בני הזוג.

איך מנסחים הסכם ממון לפני חתונה?

לניסוח של הסכם ממון לפני נישואים יש השפעה מוכרעת על האופן בו התהליך ייצרב בחוויה של בני הזוג. כדי ליצור חוויה חיובית יש לבחור בניסוחים רגישים שמחד יישמרו על כבוד בני הזוג ומאידך ישמרו על האינטרסים של כל אחד מהם. עו"ד דויד לייזר, מומחה בדיני משפחה, בעל הכרות רבה עם התחום ויכולת לנסח הסכמי ממון בצורה רגישה ומקצועית במיוחד. חשוב לבחור בנוסחים ברורים וחד משמעיים שיהיו מקובלים על שני בני הזוג ויסייעו להם להתחיל את החיים המשותפים בצורה נעימה.

הסכם ממון לפני נישואים

זוג לפני חתונה עם רכוש לא משותף

הצורך בעריכת הסכם ממון לפני נישואים בולט במיוחד כאשר אחד מבני הזוג מגיע לקשר עם רכוש. במצב מסוג זה רצוי ומומלץ להסדיר את הדברים בצורה מקצועית כדי למנוע חיכוכים כלכליים בעתיד. במקרים כאלה נשאלות שאלות רבות כמו: מה יהיה כלול בהסכם? מי יקבל את הרכוש במקרה של פרידה? האם זה שהגיע לקשר ללא דבר גם יצא ממנו ללא כלום? ועוד… התשובות לשאלות אלו הן שמתבטאות בהסכם הממון והן משתנות מזוג לזוג בהתאם למצבו ובהתאם לצרכיו. עו"ד דויד לייזר יסייע לכם לערוך הסכם ממון ראוי ומכבד שיעזור לכם לעשות סדר בדברים מבלי לגרור תחושות של חוסר נעימות.