עורך דין מקרקעין

הסדר נושים – עו"ד דויד לייזר

מחפשים מידע על הסדרי נושים? רוצים לקבל יעוץ בנושא הסדר נושים ופשיטת רגל? כיצד ניתן להגיע להסדר נושים? כל התשובות בפוסט הבא:

 

הסדר נושים הוא הליך שבו חייבים שצברו חובות בסכומים גדולים ואינם מסוגלים לעמוד בהתחייבות שלהם כלפי נושים ורשויות המס מבקשים להגיע להסדר בו ישלמו את חובותיהם במסגרת הליך פשיטת רגל, ובו מציעים לנושים לקבל אחוז מסוים מהחובות, סכום נמוך משמעותית מהחוב העדכני.

 

מה חשוב לדעת על הסדרי נושים?

 

מזונות דויד לייזרבמסגרת פקודת פשיטת רגל החייב יכול להציע לנושים הסדר חוב לפי תנאים שונים המוצעים על ידו. כאשר ההסדר מתקבל ומאושר על ידי בית המשפט והנושים הוא הופך להיות סופי ומחייב, ובכפוף לעמידה בו החייב יכול למעשה להיפטר מיתרת החוב.

 

 

הסדר נושים לאחר מתן צו כינוס

הסדר נושים לאחר מתן צו כינוס הוא הסדר נושים שמתבצע בהתאם לסעיף 33 לפקודה. הצעה להסדר נושים לאחר מתן צו הכינוס מוגשת בכתב וכוללת את פרטי ההסדר המוצע ואת הערבויות שיש לתת לביצוע ההסדר על ידי החייב. בית המשפט מאשר את הצעת חייב להסדר נושים במידה והיא עומדת בקריטריונים. במקרה שכזה יש לשלם סכום שנע בין 35% ל– 80% מסך החובות והתשלום החודשי נקבע לפי אורך פריסת החובות לזמן הקצוב.

 

הסדר נושים לאחר הכרזת החייב כפושט רגל

ייצוג חייביםבמידה וההצעה להסדר נושים מוגשת על ידי חייב שהוכרז כפושט רגל, אין סכום שמגביל את ההצעה, והחייב יכול להציע במסגרת הסדר נושים, כל סכום שיוכל לעמוד בו לתשלום החובות וקבלת הפטר. בית המשפט רשאי לבטל הסדר נושים שאושר על ידו במידה והחייב אינו עומד בתנאים שנקבעו להסדר או שנתגלו עובדות חדשות לגבי מצבו הכלכלי בזמן הסדר נושים אשר מצביע על כך שהושג במרמה או שאינו מתאים.

 

 

עיקרון תום הלב עומד בבסיס דיני פשיטת רגל בכלל ובעניים הסדרי נושים בפרט. לפי עיקרון תום הלב הענקת קרש הצלה לחייב תתבצע רק כאשר הוא מגיע אל בית המשפט בידיים נקיות. אותו עיקרון מתייחס גם לבקשות פשיטת רגל.

מחפש עורך דין פשיטת רגל? מחפש עורך דין בתחום הסדרי נושים והוצאה לפועל? פנה עכשיו לעו"ד דויד לייזר 054-4657432