עורכי דין הוצאה לפועל מומלצים

עורכי דין הוצאה לפועל מומלצים

כיצד לבחור עורך דין לענייני הוצאה לפועל

בהליכי הוצאה לפועל עורך דין מסייע לזוכים להשיג את הכספים המגיעים להם, ולחייבים להגיע להסדרי תשלומים ופריסות, לחקירות יכולת, לעיכוב וביטול מגבלות, ובמידת הצורך גם בפשיטת רגל. חשוב לדעת כי לעורך הדין יכולה להיות השפעה גדולה על התנהלות התיק לכאן ולכאן, ולכן יש לבחור אותו באופן מושכל.

מה לבדוק לגבי עורך הדין

הנה מספר פרמטרים בסיסיים שצריכים להנחות אתכם בבחירת עורך דין לענייני הוצאה לפועל:

  • מומחיות – עולם המשפט מחולק לענפים, תחומים ותתי-תחומים רבים אשר כל אחד מהם מצריך בקיאות גבוהה ומיומנות. דברים אלו בוודאי נכונים לגבי ההוצאה לפועל, ענף בפני עצמו הכולל לא מעט הליכים, פסיקות, צווים, ערכאות, אפשרויות ערעור וכן הלאה, ובכל פעולה כזו יש ניואנסים רבים שצריך להכיר ולקחת בחשבון. הבעיה היא שבישראל יש לא מעט עורכי דין הפורשים את כנפיהם על פני תחומים מגוונים, כאשר ההוצאה לפועל היא רק אחד מהם. כמובן שהדבר משפיע על מידת הבקיאות ועל יכולתו של עורך הדין להציע פתרונות נכונים ויצירתיים, על גיבוש האסטרטגיה האופטימאלית וכדומה. לכן, ודאו שמדובר בעורך דין שהמומחיות שלו באמת מתמקדת בהוצאה לפועל, וכן בתחומים נושקים כמו דיני משפחה המכסים את תחום המזונות בהוצאה לפועל.
  • ניסיון – כמו בתחומים רבים, ניסיונם של עורכי דין בהוצאה לפועל משחק תפקיד משמעותי. אין זאת שעורך דין מתחיל אינו יכול ללוות את לקוחותיו ברצינות ובתחושת שליחות, אך ככל שיש וותק כך יש היכרות עם הגופים, התפקידים, הערכאות, האינטרסים וכן הלאה, וניתן להגיע לפתרונות יותר נכונים ואידיאליים עבור הלקוח. כאמור, הכוונה היא לניסיונו של עורך הדין בתחום הספציפי של ההוצאה לפועל, ולא למשל עורך דין בעל וותק של עשרות שנים אך בתחומים אחרים כמו פלילים או מקרקעין.
  • המלצות – לא תמיד קל למצוא קרובי משפחה או אנשים קרובים שיספקו המלצה לעורך דין הוצאה לפועל, אבל אם אתם מכירים אדם כזה הוא יכול להעלות אתכם על הכיוון הנכון. שאלו את המכר עם מה היה צריך להתמודד ומדוע היה מרוצה מהשירות – האם בגלל הזמינות, הרמה המקצועית, העלויות הנוחות, הפתרונות היצירתיים וכן הלאה. אם אין לכם מכר שאתם סומכים על דעתו, היכנסו לרשת האינטרנט ולא תתקשו למצוא עורכי דין הוצאה לפועל מומלצים. השאלה היא כמובן מי ממליץ שכן ההמלצות באתר יהיו תמיד בעילום שם. לכן, בדקו אם יש באתר סיפורי הצלחות בתיקים שניהל המשרד, שם תמצאו סימוכין למוניטין ולניסיון ממקרים אמיתיים.
  • זמינות – בהוצאה לפועל, לא פעם שם המשחק הוא הזמן. אכן, ישנם הליכים רבים שמרגע פתיחתם יש לפעול במהירות תוך שלושה שבועות, שבועיים ואפילו פחות משבוע, ולפעמים אף צריך לפעול לפני שיצא צו מסוים כמו עיכוב יציאה מהארץ או עיקול על מיטלטלין. לכן, יש לוודא שמדובר במשרד עורכי דין שבמאמת מעניק ליווי קרוב, זמין ומהיר, ולא משרד שבו תהפכו ל- "עוד לקוח" שעלול ליפול בין הכיסאות ולשלם על כך ביוקר.
  • אישיות – ההתנהלות מול ההוצאה לפועל אינה נעימה, לא לזוכה ובוודאי לא לחייב. עורך הדין מהווה עוגן משפטי בתקופה זו וחשוב לבדוק שאתם מרגישים בנוח לשוחח איתו, סומכים עליו ועל כישוריו.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

לפרטים נוספים ולפגישת ייעוץ עם עורך דין לענייני הוצאה לפועל הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' בטלפונים 03-6134430 ו- 03-6133656.