עורך דין פשיטת רגל ברמת גן

עורך דין פשיטת רגל

מקרה קלאסי לשכירת שירותי עורך דין – פשיטת רגל

סוגיות משפטיות מתעוררות בכל תחומי החיים ולמעשה, קיימות בבסיסן של חלק בלתי מבוטל מהאינטראקציות האנושיות.

שיתוף פוסט ברשת חברתית הוא דוגמא הממחישה כיצד פעולה פשוטה, המתרחשת בכל רגע, פעמים רבות מספור ברחבי העולם, מקפלת בתוכה שרשרת משמעויות משפטיות, החל באחריות החלה על הרשת בה מועלה ומופץ התוכן, דרך האחריות על התוכן עצמו, החלה על יוצרו וכלה בשיתוף התוכן ובתגובה עליו – פעולות העלולות להפוך לעברות כגון הוצאת דיבה, פגיעה בזכויות יוצרים ועוד.

לא בכל סוגיה משפטית עולה הצורך בסיוע משפטי מקצועי אך יש מקרים בהם סיוע כזה הינו הכרחי להשגת תוצאות מיטביות. מקרה של פשיטת רגל, הוא דוגמא מובהקת לכך.

פשיטת רגל כאירוע כלכלי בעל השלכות נרחבות

פשיטת רגל היא למעשה משבר כלכלי, הנובע מהשתלשלות נסיבות והחלטות כלכליות ואחרות, שהגיעו לכדי מצב קיצוני הדורש מאדם פרטי, מבעל עסק, או מחברה לנקוט בצעדים קיצוניים לתיקון המצב.

במקרה כזה, נכנסים לתמונה גורמים רבים שלהם יש לתת דין וחשבון, והאוטונומיה שהיתה בידי פושט הרגל עד כה בכל הנוגע לקבלת החלטות מועברת בחלקה הגדול לידיים חיצוניות.

גם האינטרסים הכלכליים, שעד לרגע זה היו בעיקר אלה של החייב, מתרחבים כעת וכוללים אינטרסים של מעורבים נוספים.

דרושים ידע ומומחיות מקיפים בהליכים המשפטיים הקשורים באירוע זה על כל דקויותיהם, שכן, לכל דרך פעולה שתתקבל תהיינה השלכות מרחיקות לכת על איכות חייהם של כל הנוגעים בדבר: לקוחות, נושים, עובדים, וכמובן פושט הרגל עצמו וקרובי משפחתו.

 

קצה הקרחון של הליכי פשיטת רגל

חשוב לדעת, כי בספטמבר 2019 הוכנסה רפורמה בתחום, אשר ממנה ואילך, מה שהוגדר כ"פשיטת רגל" מכונה "חדלות פירעון ושיקום כלכלי". הרפורמה נוצרה מתוך תפיסה שההליך צריך לשקף אינטרסים של כל הצדדים המושפעים ממנו ולהיות עד כמה שפחות מוטה לטובת צד כזה או אחר. בין השאר, היא מבחינה בין חובות מעל ומתחת לסכום מסוים וההתנהלות הביורוקרטית והמשפטית שונה בכל אחד מהמקרים.

על הרפורמה נוספו לאחרונה עדכונים שונים והקלות עקב התפרצות מגפת הקורונה, שגבתה מחיר כלכלי כבד מאנשים פרטיים ומעסקים רבים.

כאן חשוב להבין, כי לא רק הנושים אלא, גם החייב עצמו יכול ליזום את פתיחת ההליכים ולהגיש בקשה לפשיטת רגל ועד כמה שהדבר עלול להיתפס כצעד נואש, הוא עשוי דווקא להיות צעד נכון בכיוון של מזעור נזקים ושיקום כלכלי, כאשר המצב מחייב זאת.

כאשר לוקחים כל זאת בחשבון ומוסיפים על כך את הרשויות והמוסדות הרבים עימם יש לבוא במגע מרגע פתיחת ההליכים, הרי זה מתבקש לפנות לייעוץ מקצועי שכן, בידיו האמונות של עורך דין, פשיטת רגל תוכל לספק לצדדים מוצא מכובד ומיטיב יותר.

 

law.co.il – הפורטל המשפטי הראשון והוותיק ביותר בישראל, אשר הוקם בשנת 1996 ומופעל על-ידי קבוצת האינטרנט, הסייבר וזכויות היוצרים של פרל כהן צדק לצר ברץ.

אנו בקבוצה מתמחים בסוגיות העולות בעת שימוש בטכנולוגיות מידע ואינטרנט.

פעילותנו רבת השנים ברשת, עוד מהימים בהם רשת האינטרנט המוכרת כיום היתה בחיתוליה, ביססה את מעמדנו כמאגר מידע משפטי אינטרנטי מהימן ומקיף ביותר, המשמש מקור מצוטט לתחקירים, לפסקי דין ולעבודות אקדמאיות בקרב אנשי משפט, עורכי דין ומשתמשים אחרים מכל העולם.

אנו מקפידים להתעדכן באופן שוטף ולהביא תכנים חדשותיים, פסקי דין ותקדימים משפטיים, מאמרים ומידע ייחודי מעולם המשפט באינטרנט, זכויות יוצרים, פרטיות וסייבר, דיני תקשורת, דיני מחשבים, ועוד.

הנכם מוזמנים להירשם לפורטל ולקבל גישה למאגר מידע נרחב ורב ערך וכן,

לפנות אלינו בנושא יעוץ וליווי משפטי על-ידי צוות עורכי הדין שלנו, המהווים חוד החנית בתחומי התמחותם.

 

ניתן ליצור עמנו קשר:

בטלפון:  03-303-9000

באמצעות עמוד "צרו קשר" כאן באתר