עו"ד על נדל"ן

עו"ד על נדל"ן

עו"ד נדלן – עלויות ושירותים

אם אתם מחפשים עו"ד נדל"ן רציני, מנוסה ומקצועי – הגעתם למקום הנכון. משרדנו עוסק בקשת רחבה של תחומים הקשורים לנכסים לא ניידים, ובהם עריכת חוזי מכירה והשכרה של בתי מגורים ונכסים מסחריים, עסקאות קומבינציה, כינוס נכסים, עסקאות מקרקעין שונות, פינוי נכס מול שוכרים שהפרו הסכמים, התעסקות בפולשים לנכס, פירוק שיתוף במקרקעין, ועוד.

חשיבות הליווי של עורך הדין

שירותיו של עוד נדלן נחוצים אם כן בשורה ארוכה של פעולות ועסקאות במקרקעין, ובכל אחד מהם ישנה חשיבות רבה לקבלת הייעוץ, הליווי והייצוג המשפטי. כמעט תמיד מדובר בנכסים ששווים ממון נכבד ולכל פעולה בהם יכולות להיות השלכות משמעותיות לגביכם. לכך מצטרפת העובדה שדיני מקרקעין עשויים להיות סבוכים ולא פעם מדובר בפעולות מורכבות בנות מספר שלבים, שבהם גם מעורבים גורמים רבים כמו עיריות, מועצות, רשות המיסים, שכנים, רשות מקרקעי ישראל, לשכת רישום מקרקעין, וועדת תכנון ובנייה, ועוד הרשימה ארוכה. יתר על כן, עסקאות אלו כרוכות לא פעם במיסים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים, בדגש על מס רכישה, מס שבח והיטלי השבחה, אך מצד שני ישנם גם פטורים והקלות שעשויים להפוך את העסקה להרבה יותר משתלמת. לפיכך, הסתייעות בשירותיו של עורך דין לענייני נדל ן היא ממש בגדר חובה.

לדוגמא, בעת רכישה של דירה, מה שנראה על פניו כנכס תקין ואף משביע רצון מבחינה פיזית, עלול להתגלות עם חריגות בניה שלא אושרו והקונים ייאלצו לשלם בגינן או להרסן בעתיד. בנוסף, לעיתים מתרחשים מצבים של הטעיה במכוון או בתום לב, כאשר למרות המראה החיצוני הטוב קיימים למעשה ליקויים משמעותיים בתכנון הדירה, ויש לתת להם מענה בדמות פיצוי או אפשרות לביטול חוזה, על מנת להבטיח את כספכם. כמו כן, יכול להיות שעל הדירה קיימת הערת אזהרה של צד שלישי, שעבודים או עיקולים שיסבכו אתכם, ואלו רק מספר בעיות מיני רבות אחרות שעלולות להתעורר לגבי הנכס, מול הרשויות וכדומה. עורך דין לענייני נדלן הוא הדמות המרכזית שדואגת לכלל ההיבטים המשפטיים של קניית הדירה (או של מכירת הדירה מצד המוכר), תוך שהוא מבטיח את התמורה שלקוחו מקבל, את החוקיות ואת האינטרסים שלו.

עלות שירותיו של עורך דין נדלן

אם תפנו אל עו ד לענייני נדלן סביר להניח שתקבלו תמחור שונה מהמשרד הקודם שאליו פניתם. יש כמה וכמה פרמטרים שעשויים להשפיע על התעריף, אך לפני כן חשוב לציין כי קיימות פעולות שיש עבורן תקנות המחייבות את עורכי הדין, וכן המלצות מטעם לשכת עורכי הדין. לדוגמא, נכון להיום אין לגבות מעל לחמשת אלפים שקלים עבור טיפולו של עורך דין בחוזה מכר בדירה מיד ראשונה. דוגמא נוספת: כיום מקובל לגבות בים 0.5% ל- 1.5% משווי הדירה עבור טיפול במכירתה. יחד עם זאת, ישנם כאמור פערים במחירים הנובעים למשל מהמוניטין של משרד עורכי הדין, מתמחור שעות העבודה שלו, מאזור הפעילות של המשרד במרכז או בפריפריה, וכמובן ממספר שעות העבודה הנדרשות שהן פועל יוצא מטיב הליווי הנדרש וממורכבות העסקה.

המלצות על עורכי דין נדלן

כאשר מחפשים עו"ד נדל"ן יש לשים לב למספר דגשים, כגון הניסיון והוותק, תחומי ההתמחות, התעריף וכן הלאה. בנוסף, כמו בתחומים רבים אחרים גם כאן המלצות ממכר או בן משפחה שאתם סומכים על דעתו יכולים להעלות אתכם על הכיוון הנכון. רק חשוב לוודא שלעורך הדין יש ניסיון מוכח בתחום הרלוונטי גם עבורכם. מצד שני, אם אין לכם המלצות כדאי להיכנס לאתר האינטרנט של עורכי דין הפועלים באזור מגוריכם, ולהתרשם מתחומי הפעילות, מהניסיון, מהצוות, מהצלחות והמלצות המפורסמות באתר וכן הלאה.

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה עם עוד נדלן פנו אלינו בטלפון 03-6134430.

 

 

Scroll to Top