בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל

בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל

בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל

רשם ההוצאה לפועל עשוי להטיל שורה של מגבלות כנגד חייבים המשתמטים מתשלום חובותיהם. מדובר במגבלות הפוגעות בצורה משמעותית ביכולת לנהל חיים תקינים ברמה האישית, העסקית והכלכלית, ולפיכך אינן מוטלות כלאחר יד אלא לאור בחינה של המקרה לעומקו. יחד עם זאת, אכן מדובר במגבלות יחסית שכיחות מהן סובלים אלפים רבים של ישראלים, אשר להם גם עומדת הזכות להגיש בקשה לביטול הגבלות בהוצאה לפועל.

אילו מגבלות ניתן לבטל?

ראשית, חשוב להבין כי ביטול הגבלה בהוצאה לפועל כאמור להלן במאמר זה, אינה מיועדת עבור צו מאסר. צו מאסר אינו נחשב למגבלה וביטולו יתקיים רק תחת מספר תנאים כגון תשלום החוב, הקטנת החוב, מתן ערובה, התקבלות נימוקי שחרר ועוד. לעומת זאת, ביטול הגבלה בהוצאה לפועל כאמור במאמר זה מתייחס אל צו עיכוב יציאה מהארץ, הגבלת לקוח מוגבל מיוחד בבנק, הגבלת רישיון נהיגה, עיכוב יציאה מהארץ, הגבלה על שימוש בכרטיסי אשראי, הגבלה על דרכון וכן הלאה.

עבור כל אחד מהעיכובים הנ"ל יש לפעול באופן מעטו שונה מבחינת הנימוקים המוגשים ביחד עם הבקשה להסרת המגבלה, ומבחינת המסמכים המצורפים אליה. יחד עם זאת, באופן כללי יש להגיש אל לשכת ההוצאה לפעול את טופס 214 ובו מסומן סעיף 311 וציון סוג המגבלה או מספר מגבלות שמעוניינים להסיר. כמו כן, יש לצרף כל מסמך המאמת ומחזק את הטענה. לאחר מכן רשם ההוצאה לפועל יבחן את הטופס והנימוקים המופיעים בו, וייתכן שיבחר לבטל את המגבלות, לדחות את בקשתו של החייב, או להתנות את הביטול בערבויות מסוימות.

לדוגמא, ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ כרוך כאמור במילוי טופס 214 וסימון המגבלה הרלוונטית. בנוסף, יש לפרט לגבי נסיבות הנסיעה ומטרותיה, עלויותיה ויעד, משך השהות בחו"ל, הגורם המממן את הנסיכה ועוד. כעת יכול רשם ההוצאה לפועל להחליט על ביטול זמני של המגבלה בשביל לאפשר לכם לטוס, אך גם יכול לדחות את הבקשה או להתנות שאתם או אחרים תעמידו. כלומר, שבאמצעות הבנק תפקידו סכום כסף כערבות בקופת ההוצאה לפועל, או שאחרים יהיו ערבים לכם ולמעשה יהיו מוגבלי יציאה במקומכם עד שתשובו.

עוד דברים שכדי לדעת

כדאי לדעת שרשם ההוצאה לפועל בוחן כל בקשה לעומקה ומחליט בהתאם לנסיבות המקרה והטיעונים המובאים בפניו. בכל מקרה, ההחלטה תהיה לבטל את המגבלה אם למעשה כבר פרעתם את החוב, אם אתם מקיימים הסכם שנסגר מול הזוכה ושאושר על ידי הרשם, או אם הנסיבות של הבקשה מוצדקות. יחד עם זאת, במידה והרשם החליט לדחות את בקשתכם ניתן בתוך כשבועיים עד שלושה לפנות לבית משפט השלום (או בית משפחה לענייני משפחה במקרה של חוב מזונות), ולהגיש ערעור על החלטת הרשם.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

משרדנו מתמחה בכל הקשור אל ההוצאה לפועל. לפרטים נוספים על ביטול הגבלות בהוצאה לפועל ולקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין הבקיא בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' בטלפונים 03-6134430 ו- 03-6133656.