ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ הוצאה לפועל

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ הוצאה לפועל

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ בהוצאה לפועל

זקוקים לסיוע בביטול צו עיכוב יציאה מהארץ בהוצאה לפועל? אם כן, עורכי הדין של משרדנו יכולים לסייע לכם בהליך. ביכולתו של רשם ההוצאה לפועל להורות על ביטול העיכוב לתקופת הנסיעה, וזאת לאור ערבויות מסוגים שונים ובהנחה שהנסיעה אכן מוצדקת. חשוב להדגיש: גם אם אינכם יודעים על צו עיכוב יציאה שהוצא כנגדכם, כדאי לבצע בדיקה על מנת להיות בטוחים שמותר לכם לצאת מהארץ ולא להיתקע בבעיה ברגע האמת. למעשה, רצוי להתחיל בבדיקה כבר כשלושה שבועות לפני מועד היציאה הידוע, ואם יש צו התלוי כנגדם יש להגיש בקשה לביטול כבר כשבועיים לפני הנסיעה.

כידוע, צו עיכוב יציאה מהארץ מוצא על ידי רשם ההוצאה לפועל בגין בקשה שהגיעה מצד נושאים. המטרה העקרונית של הצו היא למנוע מהחייב להימלט מישראל מבלי לפרוע את חובותיו, כאשר הצו עשוי לצאת כנגד מי שקיים חשש בלא יפרע את חובו, כנגד מי שמבקש לאחד תיקים, כנגד מי שמשתמט מחובותיו, כנגד מי שהוכרז כחייב מוגבל באמצעים, ועוד.

ביטול צו העיכוב

ראשית, חשוב להדגיש כי בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ הוצאה לפועל אינה מיועדת להסרת הביטול מכל וכל, אלא רק לצורך יציאה מהארץ בנסיבות המצדיקות את הנסיעה. לאחר שתשובו לישראל הצו יחודש. אמנם, המטרה של הצו היא להבטיח את הנושים מפני אי פירעון החובות, אך כמובן שגם לחייב יש זכויות – ובהן הזכות לתנועה חופשית וליציאה מגבולות ישראל. על כן, עיכוב יציאה היא צעד מהותי שיש בו משום פגיעה משמעותית בזכויות בסיסיות, ולפיכך רשם ההוצאה לפועל בהחלט יבחן את הבקשה לביטול ויתחשב בה.

יחד עם זאת, גם אם נסיבות הנסיעה נמצאו מוצדקות, עדיין קיים חשש לאי פירעון החוב ולכן במקרים מסוימים ידרוש הרשם להעמיד ערבויות. לדוגמא, הרשם עשוי לדרוש כי תעמידו ערבים שעיכוב היציאה יהיה תלוי כנגדם מרגע יציאתכם מהארץ ועד החזרה וההתייצבות בלשכה. מדובר בהליך מטריד למדי עבור הערבים שיצטרכו להגיע פעמיים ללשכה לצרכי זיהוי, ובנוסף יהיה עליהם לחתום על כתב הערבות, להציג תלושי משכורת או דוחות של רואה חשבון ולהציג צילומים של תעודת הזהות.

מאידך, ייתכן שהרשם יסתפק בערבות אישית שעומדת על סכום מסוים מגובה החוב הרשום עדיין בתיק, כאשר הערבות ניתנת על ידי הבנק ויהיה עליכם להפקידה אצל הלשכה. מעבר לכך, ייתכנו מצבים שבהם לא תידרש כל ערבות (שלכם או של אחרים) לצורך ביטול עיכוב יציאה מהארץ הוצאה לפועל.

איך מתחילים?

בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ הוצאה לפועל ניתן להגיש לכל הלשכות בארץ, לאו דווקא זו שבה מתנהל התיק שלכם. ראשית, יהיה עליכם למלא את טופס 214 ולסמן בו את הסעיף הרלוונטי לבקשתכם, תוך פירוט נסיבות הנסיעה כגון היעד, משך השהייה מחוץ לישראל, המטרה, ההוצאות הצפויות, מי יממן אותן וכן הלאה. כעת ייבדקו הנתונים שלכם וכאמור יוחלט עם ביטול הצו (זמנית לנסיעה), על העמדת ערבויות, או על אי ביטוח הצו. במידה והרשם החליט שלא לבטל את הצו, תוכלו לפנות אל בית השלום כדי לערער על ההחלטה, או שאם מדובר בעיכוב הקשור לחוב מזונות תצטרכו לפנות אל בית משפט לענייני משפחה.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

משרדנו מתמחה בכל הקשור אל ההוצאה לפועל. לפרטים נוספים על ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ הוצאה לפועל ולקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין הבקיא בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' בטלפונים 03-6134430 ו- 03-6133656.