ביטול עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל

ביטול עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל

ביטול עיקול חשבון בנק בהוצאה לפועל

אין ספק כי עיקול חשבון בנק שיצא מטעם ההוצאה לפועל, מהווה אבן רחיים כבדה על צווארם של אנשים. מדובר הפוגע קשות בכספים שנחסכו לאורך שנים ונצברו בפיקדונות בנקאיים שונים, כאשר במרבית המקרים יצטרפו לכך עיקולים על חסכונות נוספים כגון קופות גמל וקרנות השתלמות.

אמנם, ישנם נכסים וכספים שלא ניתן לעקל – לרבות חלק מסוים מהמשכורת עד לרף מסוים – אבל עיקול חשבון הבנק עלול גם להביא למצב שבו המשכורת נכנסת לחשבון עו"ש, אך לא ניתן להשתמש בכספים. עם זאת, קיימת בהחלט אפשרות לבקש ביטול עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל. יש לציין כי מרגע שיצא צו העיקול הבנק חייב לשתף פעולה ולמסור פרטים מלאים על כל החשבונות והפיקדונות של החייב המצויים אצלו, ולאחר שיינתן צו מימוש יהיה עליו להעביר לרשות ההוצאה לפועל את הכספים כאמור בצו ולפי החוק.

כיצד מבטלים את העיקול?

ראשית, חשוב לדעת כי קיימות דרכים שונות לשחרור הכספים מהעיקול של חשבון הבנק, ולכל דרך יש יתרונות, חסרונות והשלכות. כך למשל, ניתן לבחור בדרך של הסדר חוב או דרך ההוצאה לפועל, בהתדיינות עם באי כוחם של הנושים, בבקשת צו כינוס ובהליכים לפשיטת רגל, ועוד. יחד עם זאת, את ההשלכות של כל צעד יש לבחון היטב על מנת שלא יפגעו בחייב בסופו של יום ויביאו לתוצאות פחות טובות מבחינתו.

במידה ומחליטים לבקש ביטול של הצו מההוצאה לפועל יש לפנות אל הרשם דרך האינטרנט ולמלא את טופס 214 עם סימון הסעיף הרלוונטי, ולכך יש להוסיף נימוקים, החלטת בית משפט (אם קיימת), תלושי משכורות, תדפיס תנועות בחשבון משלושת החודשים האחרונים, ועוד. יש לשים לב היטב לנימוקי הבקשה שמגישים, למשל – ניתן לטעון כי מחשבון הבנק המעוקל מנהל החייב את הכספים המוחזרים לנושים. לפיכך עיקול החשבון ולמעשה הקפאתו לא תאפשר להמשיך לשלם את החוב. בנוסף, ניתן כמובן לטעון לפגיעה חמורה בחייב עצמו, בבן הזוג ובילדיו שכן פרנסת המשפחה תלויה בניהול החשבון. גם ניתן לטעון שהעיקול יוביל לתסבוכות משמעותיות מול גורמים אחרים ויובילו להרעה של המצב, וניתן לטעון טענות נוספות – עדיף עם מסמכים המאמתים ומחזקים את הטענות.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

משרדנו מתמחה בכל הקשור אל ההוצאה לפועל. לפרטים נוספים על ביטול עיקול חשבון בנק הוצאה לפועל ולקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין הבקיא בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות' בטלפונים 03-6134430 ו- 03-6133656.