מזונות, דיני מזונות

מזונות

דיני מזונות עורך דין לייזר דויד

תחום מזונות הינו אחד הנושאים הנכללים בקטגוריית ה"דיני משפחה" בה עוסק משרד עורכי הדין דויד לייזר ושות'. דויד לייזר, עורך דין לענייני משפחה, מכיר על בוריו את תחום דיני מזונות ומספק ייעוץ ראשוני ומענה מקצועי, איכותי ומקיף בנושא לאורך כלל השלבים הכרוכים בתהליך המשפטי. למרבית הצער, הילדים הם הצד הנפגע כתוצאה מהליכי גירושין. ניסיון רחב בתחום דיני משפחה ומזונות ילדים של דויד לייזר מאפשר למזער את הפגיעה בילד הכרוכה בגירושין, ולהעניק לו ביטחון ויציבות עד הגיעו לגיל 21, היינו, עד סוף שירותו הצבאי.

פסק דין מנחה בעניין פושט רגל שקיבל פטור חוב ממזונות על סך 240 אלף

משרד דויד לייזר ושות'

הנחת היסוד העומדת בבסיס הקביעה של גובה דני מזונות היא שיש לשמר את רמת החיים של הילד למרות הגירושין של הוריו. בפועל, במרבית המקרים רמת החיים של שני ההורים לאחר גירושין יורדת, מאחר ועל כל אחד מבני הזוג לתחזק כעת את הבית באופן עצמאי. מכאן ששימור רמת החיים של הילד לא בהכרח מציאותית, אך הסדרי מזונות נועדו ליצור את התנאים האופטימאלים עבור הילד בסיטואציה המתגבשת.

ממה נגזרים מזונות ילדים?

מזונות

היום אין נוסחה רשמית לחישוב המזונות וישנה חוסר אחידות בפסיקת בתי המשפט בנושא. זו הסיבה שקשה להעריך מראש את גובה סכום המזונות שייקבע. בפסקי הדין היוצאים מהמערכת המשפטית ישנן "הבנות בלתי כתובות" לגבי מינימום סכום המזונות הוצאות נוספות כמו מדור והוצאות משתנות אחרות, אך עדיין, מכיוון שאין חוק כתוב או נוסחה ברורה, הדבר מביא לפסיקות שונות ולאי בהירות בדרך קביעת סכום המזונות. ברמה בסיסית ניתן לומר כי מזונות ילדים הינם נגזרת של הכנסות הצדדים והנכסים שלהם מכל סוג, בהסתמך על הוצאותיהם בפועל, אשר מגובות באסמכתאות. כמו כן, ישנם גורמים רבים נוספים הנלקחים בחשבון בעת חישוב שיעור המזונות המגיעים לילד. עורך דין דויד לייזר יסייע בריכוז המסמכים הנדרשים לניהול התהליך, אשר כפועל יוצר מהם ייקבע שיעור המזונות המגיע לילד בתום התהליך המשפטי.

ריכוז מידע ומסמכים לפני תחילת הליך הגירושין והגשת תביעת מזונות

מזונות

בטרם מתחילים בהליך גירושין ובהגשת המזונות, רצוי מאוד לעשות עבודת רקע והכנה, לבדוק את המצב בחשבונות הבנק, מצבן של תכניות חסכון, קרנות פנסיה וקופות גמל. בנוסף, מומלץ לבדוק את גובה ההתחייבויות במשכנתא, הלוואות פרטיות ועוד.

כמו כן, קחו בחשבון כי ייתכן ותצטרכו להציג בפני בית המשפט את תלושי המשכורת וחשבונות הבנקים, לכן כדאי שתשמרו עליהם ותרכזו אותם בצורה מסודרת. עורך דין גירושין העוסק בתחום דיני משפחה ירכז את כלל המידע אודות מצבם הכלכלי של בני הזוג ולבנות את האסטרטגיה הנכונה ביותר עבורכם בהתאם למצבכם הכלכלי והמשפטי.

עורך דין לייזר, עוסק בתחום דיני משפחה בדגש על גירושין ומזונות ילדים, ייבצע עבורכם את המלאכה במיומנות ומקצועיות, כך שתוכלו להסיר דאגה מלבכם ולעבור את תהליך הגירושין הלא פשוט בשלום. במשרד עורכי דין דויד לייזר ושות' תקבלו הדרכה מפורטת אודות הטפסים הנדרשים וסיוע בהגשת תביעת המזונות שיכולה לכלול בין היתר צווי עיכוב יציאה מן הארץ, צווי עיקול, צווי מניעה ועוד.

אילו מסמכים יש להביא לפגישה ראשונה עם עורך דין דויד לייזר?

לנוחיותכם מצורפת רשימת מסמכים מפורטת שיש להצטייד בהם לקראת הפגישה הראשונה עם עורך דין לייזר.
למידע נוסף אודות המסמכים המפורטים כאן תוכלו לפנות אלינו טלפונית לקבלת מידע מורחב.

 • 12 תלושי שכר אחרונים של הפונה ובן זוגו
 • הוצאות החזקת הבית: מים, חשמל, טלפון, כבלים, אינטרנט, ארנונה, ועד בית, גז וכו'
 • צילום ת.ז + דרכון של הפונה ובן זוגו
 • העתק נסח טאבו עדכני או הסכם שכירות של הדירה
 • אישורים לגבי גובה המשכנתא וסכום ההחזר החודשי (במידה ויש)
 • דפי חשבון בנק (עבור 6 חודשים אחורה), כולל פירוט עו"ש, תכנית חיסכון, מניות וכו'
 • פירוט כלי רכב של הצדדים (במידה וישנם)
 • פירוט נכסים ו/או זכויות אחרות (במידה וישנם)
 • פירוט מדויק של חובות ושמות של נושים (במידה וישנם)
 • פירוט התחייבויות ותשלומים עתידיים
 • פירוט על חסכונות ביטוחים ו/או כל זכות כספית
 • פירוט זכויות סוציאליות
 • כל מסמך אחר הקשור בצד שכנד ואשר יש בו להעיד על זכויות כספיות ו/או אחרות

דויד לייזר ניסיון רב בתחום המזונות

במשרד דויד לייזר ושות' תזכו לטיפול מקצועי ומסור בתחום מזונות ילדים. לזכותנו עומד ניסיון רב שנים בתחום וניהול מוצלח של תיקים רבים בכל הערכאות המשפטיות. אנו משיגים עבור לקוחותינו את התוצאות המיטביות תוך שימת דגש לפרטים הקטנים ותוך התחשבות בכלל הפרמטרים בכרוכים במצבם הכלכלי של שני בני הזוג ליצירת התנאים האופטימאלים עבור הילדים בסיטואציה המתהווה.

דויד לייזר, עורך דין גירושין, ניגש לטפל באופן יסודי בכול פנייה בתחום המזונות, לרבות במצבים בלתי סטנדרטיים ואינדיבידואליים כגון, מזונות לקטין שנולד מחוץ לנישואים, תשלום מזונות באופן רטרואקטיבי, מקרים של בן מורד, סוגיות של הגדלת מזונות וכו'. נוסף לטיפול בתחום מזונות ילדים, עורך דין דויד לייזר עוסק בתחום של מזונות אישה, מזונות ידועה בציבור, מזונות בגירים.

הדלת שלנו תמיד פתוחה בפניכם לרווחה – אצלנו תמצאו אוזן קשבת וטיפול מסור, צמוד ומקיף לאורך כל הדרך פנו לייעוץ בתחום מזונות

עורך דין דויד לייזר ושות' – 03-6134430 | 054-4657432

מזונות
5 (100%) 9 votes